Türkiye’nin Parlayan Sektörü Yassı Metal İşleme Sektörü

Türkiye ve özellikle İstanbul gibi sanayinin can damarı olan İstanbul’da metal işleme sektöründe önemli bir rol aldığımızı düşünüyorum. Teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında metal işleme sektöründe, teknolojiye ayak uydurmak zorunda kalındığı için Gözer Metal olarak en son teknoloji makine ve ekipmanlarıyla aralıksız bir şekilde 2018 yılında da yatırımlarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye , metal işleme sektöründe , yüksek kaliteye sahip üretim modeliyle dünyada önemli bir konumda yer alıyor. Teknolojinin hızlı bir şekilde geliştiği günümüz dünyasında sektörümüz, söz konusu olan değişime uyum sağlamak için en iyi yatırımların yapılması , en teknolojik makinalaın kullanılması gerektiğini biliyoruz.

Bu konuda kendini sürekli yeni AR-GE lerle geliştiren metal sektörü, daha faydalı modeller ve gelişmeler elde edebilmek için yeni teknolojik gelişmeleride aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Gözer metal yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve AR-GE gücü sayesinde makine imalat sanayi , savunma sanayi, otomotiv yedek parça sanayi, asansör yedek parça sanayi ve bir çok demir çeliğin içinde bulunduğu metal sektöründe İstanbul ve Türkiye’de kendine önemli bir yer edinmiş durumda. Bu konumumuzu ve farkındalığı yaratan bizim teknolojiyi yakından takip edip sektörde dünyanın gerisinde kalmamayı kendimize hedef seçmemizdendir. Özellikle 2010 yılından beri ve halen ivmelenerek büyüyen sektörde zaman, kalite ve maliyet gibi ana unsurların en avantajlı hale gelebilmesi için teknolojinin kesinlikle ve kesinlikle yakalanması ve güncel tutulması gerekmektedir.

Metal İşleme sektörü Türkiye’nin ekonomisinin ve ihracatın yükselen en değerli yıldızı haline gelmiştir. Son beş yılda ihracatını ortalama yüzde 15 arttıran makine sektörümüz , ihracat artışında dünyada üçüncü sırada yer alıyor. Bu gelişmeden metal işleme sektöründe bizde iş ve istihdam artışıyla yararlanmış ve faydalanmış oluyoruz.

Firmamızın gelecek yıllarda makina sektöründe kendi ürünleriyle piyasada ve dünyada marka olacak bir hedefi vardır. Bu hedef doğrultusunda kendimizi geliştirmeye ve büyümeye hızla devam edeceğiz. Demir çelik sektörünün , özellikle metal işleme kısmında hedeflerimizi tek tek yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu sonuçlarda bizi ve bizimle hareket eden müşterilerimizi mutlu ediyor. Dünyanın en önemli sektörü olduğunu düşündüğüm demir çelik sektörünün gelecekte özellikle ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum.

Saygılarımla,

Murat ERTÜRK
Founder & CEO